Projekt Małego Przedsiębiorcy

30.stronicowe portfolio zespołu, które prowadzi uczniów do utworzenia firmy druku 3D - dostępne dla subskrybentów PrintLab Classroom

Zarejestruj się

Przegląd

Nie ma wątpliwości, że drukowanie 3D generuje ogromne fale niemal w każdej branży - od architektury i inżynierii po opiekę zdrowotną, modę i projektowanie produktów. Jednak widzimy także coraz większą lukę w umiejętnościach, która jest dodatkowo wzmacniana przez brak finansowania szkół otrzymujących produkty techniczne. Działania związane z pozyskiwaniem funduszy, takie jak sprzedaż ciast i imprezy, to świetny sposób na zdobycie pieniędzy na zakup sprzętu technologicznego, ale wyobraź sobie, że istnieje alternatywny sposób, w jaki uczniowie wykorzystują umiejętności przedsiębiorcze w tym procesie.


Przedstawiamy Projekt Małego Przedsiębiorcy-kreatywną podróż dla zespołów uczniów, kierujących się 30.stronicowym portfolio, aby stworzyć firmę druku 3D. Zespoły mają za zadanie przejść rygorystyczny proces badawczy w celu zaprojektowania drukowanego produktu 3D, który może zostać sprzedany rodzicom, lokalnym firmom i lokalnej społeczności. Oprócz projektowania produktu, uczniowie poznają aspekty biznesowe, takie jak koszty produkcji i badania rynku.

Projekt można podjąć jako scenariusz fabularny, ale zachęcamy nauczycieli do rzeczywistego wdrożenia jednego z biznesu stworzonego przez uczniów. Niezależnie od tego, czy ze zgromadzonych funduszy możemy zapłacić za filament dla Twoich drukarek 3D czy uczniowie, przekraczają nasze i swoje oczekiwania, gromadząc wystarczającą ilość pieniędzy, aby kupić więcej drukarek 3D. Wierzymy w umiejętności przedsiębiorcze Twoich uczniów i tak powinno być!

Zawartość portfolio:

Streszczenie
Przykłady produktów
Zdefiniuj swój pomysł
Narysuj swój pomysł
Informacje zwrotne o koncepcji
Ponownie narysuj swój pomysł
Badania rynku i Strategia
Urządzenia produkcyjne
Konkurs produktowy
Marketing dla Twoich odbiorców
Strategia operacyjna
Biznesplan
Projektowanie CAD
Drukowanie prototypu w 3D
Testowanie prototypu
Opinie odbiorców
Analiza kosztów
Szkicowanie Twoich udoskonaleń
Projektowanie udoskonaleń w CAD
Drukowanie udoskonaleń w 3D
Zaprezentuj swoją firmę