Produkty pandemiczne

Uczniowie projektują rozwiązania ograniczające rozprzestrzenianie się wirusów, takich jak Covid-19 na powierzchniach. Projekt opracowany we współpracy z Print City. Dostęp do tego projektu BEZPŁATNY, na dole strony

Przegląd lekcji

W tym kreatywnym projekcie uczniowie projektują rozwiązania ograniczające rozprzestrzenianie się wirusów, takich jak Covid-19, na powierzchniach. Lekcja rozpoczyna się od animowanego filmu wyjaśniającego transmisję wirusów na różnych powierzchniach. Następnie uczniowie poznają innowacyjne rozwiązanie o nazwie Armie (autorstwa Print City) - zestaw, który nakłania użytkownika do używania ramienia przy otwieraniu drzwi i szuflad, ograniczając rozprzestrzenianie się zakaźnych kropelek na opuszkach palców. Postępując wg samouczków, aby zaprojektować i ulepszyć Armie do swoich uchwytów w klasie, uczniowie będą wyposażeni w podstawową wiedzę i umiejętności, aby tworzyć własne, unikalne rozwiązania poprzez proces badań, symulacji, projektowania, testowania i iteracji.

Obszary tematyczne

Lekcja może być włączona do badania matematyki, technologii projektowania, nauki o społeczeństwie i informatyki. Materiał można dostosować do potrzeb uczniów w wieku 8-16 lat.

Zasoby zawarte w projekcie:

 • Przykładowe rozwiązanie do projektowania zestawu - Armie (instrukcje montażu STL i PDF)

 • Wprowadzenie do projektu i wyjaśnienie wideo (MP4)

 • Analiza produktu i arkusze scenariuszy (PDF)

    • Tinkercad i Fusion 360 - filmy instruktażowe prowadzące uczniów w projektowaniu Armie (MP4)

    • Rubryka oceny (PDF i Dokumenty Google)

        Zacznij teraz!