Quick Clips

Uczniowie używają prostego szkicu 2D do modelowania 3D, aby stworzyć szereg przydatnych akcesoriów typu klips - dostępne dla subskrybentów PrintLab Classroom

Zarejestruj się

Omówienie lekcji

W tym kreatywnym projekcie uczniowie użyją prostego szkicu 2D do modelowania 3D, aby stworzyć szereg przydatnych akcesoriów typu klips. Projekt rozpoczyna się filmem animacyjnym, z którego uczniowie uczą się o przepływie pracy z 2D do 3D i jego zaletach jako szybkiego sposobu generowania modeli fizycznych. Korzystając z arkuszy i filmów instruktażowych uczą się jak utworzyć 3 przykładowe modele - organizer kabli, uchwyt na worek i klips do filamentu. Analizując estetykę i funkcjonalność przykładowych modeli, uczniowie wykorzystują swoje nowe umiejętności do opracowania własnych, unikalnych akcesoriów typu klips.


Obszary tematyczne

Lekcja może być włączona do badania matematyki, projektowania technologii, sztuki oraz projektowania i informatyki. Materiał może być dostosowany do wieku 8-16.

Zasoby uwzględnione w projekcie:

 • Przykładowe akcesoria klips (STL)

 • Wprowadzenie do projektu i wideo wyjaśniające temat (MP4)

 • Zaprojektuj arkusze instrukcji, aby utworzyć organizer kabli, uchwyt do worek i klips do filamentu (PDF i Google Docs)

    • Filmy instruktażowe Tinkercad i Fusion 360 przedstawiające uczniom przebieg pracy z 2D do 3D (MP4)

    • Dokument samooceny (PDF i Google Docs)

        Inspiruj przyszłe pokolenia