Zaprojektuj swój własny bączek

To jest lekcja, na której uczniowie rywalizują w projektowaniu i wydruku 3D bączka, który kręci się najdłużej - dostępne dla subskrybentów PrintLab Classroom

Zarejestruj się

Przegląd

W tej 2-częściowej lekcji uczniowie będą projektować i drukować 3D swój własny, unikalny bączek. Podczas lekcji będą eksperymentować z modelami demonstracyjnymi i podejmować decyzje projektowe dotyczące tego, w jaki sposób zamierzają udoskonalić projekt i estetykę modeli demonstracyjnych. W głównej części lekcji, uczniowie będą śledzić film instruktażowy do projektowania bączka. Korzystając z umiejętności zdobytych z samouczka, będą projektować własny, unikalny bączek, który zostanie wykorzystany w klasowych zawodach na lekcji 2!

Obszary tematyczne

Lekcję można włączyć do nauki matematyki, fizyki, informatyki, sztuki, projektowania i technologii projektowania. Materiał może być dostosowany do wieku 7-16.

W tym projekcie studenci będą:

 • rozwijać zrozumienie prawa fizyki, które mówi "Całkowity moment pędu układu pozostaje stały, o ile nie działa na niego zewnętrzny moment obrotowy"

 • analizować i krytycznie oceniać istniejący bączek przed użyciem umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności koncepcyjnych w celu opracowania ulepszonej iteracji projektu

 • użyją oprogramowania Tinkercad do projektowania bączka zoptymalizowanego do druku 3D

    • wytwarzać bączek za pomocą drukarki 3D

    • krytykować, oceniać i testować swoje i innych prace