Zaprojektuj swój własny gwizdek

Lekcja, w której uczniowie odkrywają fale dźwiękowe, projektując funkcjonalny gwizdek - dostępne dla subskrybentów PrintLab Classroom

Zarejestruj się

Przegląd

W tym 4.lekcyjnym projekcie uczniowie wyruszą w podróż projektową tworząc swój własny, funkcjonalny gwizdek drukowany 3D. Lekcja 1 zaczyna się od prezentacji i dyskusji na temat fal dźwiękowych, częstotliwości i amplitudy. Następnie klasa przejdzie przez samouczek modelowania 3D w Tinkercad, aby zaprojektować i wydrukować gwizdek 3D. Samouczek projektowy zapewni uczniom niezbędne umiejętności CAD, w celu stworzenia własnego, unikatowego projektu gwizdka w następnej części projektu. W lekcjach 2-3, uczniowie używają metod badawczych i szkicowania, przed modelowaniem 3D i drukiem 3D swojego własnego gwizdka. Na końcowej lekcji uczniowie przetestują gwizdki, przeanalizują swoje projekty i rozważą wszelkie ulepszenia.

Obszary tematyczne

Lekcja może zostać włączona do nauki fizyki, muzyki, matematyki, informatyki oraz technologii projektowania i może być dostosowana do wieku 8-16 lat.

W tym projekcie uczniowie będą:

 • rozwijać podstawową wiedzę na temat fal dźwiękowych, częstotliwości i amplitudy

 • będą analizować różne odczyty fal dźwiękowych za pomocą oscyloskopu

 • będą korzystać z różnych metod badawczych, aby włączyć je do swojego pomysłu przy projektowaniu gwizdka

    • będą korzystać z techniki szkicowania do projektowania koncepcji swojego gwizdka

    • wykorzystanie oprogramowania CAD do projektowania funkcjonalnego gwizdka

    • stworzą funkcjonalny gwizdek poprzez druk 3D